Occasional Tables
-
Blariden A4000367 Accent Table
(Occasional Tables - Accent Tables)Display your decor with simple style on this accent table. Constructed of wood and engineered wood in a crisp, white finish, this table blends easily with your existing living room aesthetic or stands in as a kid's bedside table. A gallery rail top, undermount shelf and dual USB chargers keep your life (and your look) simply sensational.
$79.95
$139.95
Save $60.00

Specifications / Choose an option
| GENERAL | |
|---|---|
| Series Name | Blariden |
| Table Type | Accent Tables |
| Style | Casual |
| Color | White |
| Material | Wood or Wood Byproducts |
| Assembly Required | Yes |
| Additional Information |
• Made of wood and engineered wood • White finish • Gallery rail top • Fixed shelf • 2 USB charging ports; power cord included • Opening: 15.25"W x 13"D x 11.63"H |
| DIMENSIONS | |
| Width | 18 inch(es) / 45.72 cm |
| Height | 21.5 inch(es) / 54.61 cm |
| Depth | 15.75 inch(es) / 40.01 cm |
| Weight | 19 lb(s) / 8.62 kg |
| SHIPPING DIMENSIONS | |
| Width | 23 inch(es) / 58.42 cm |
| Height | 6 inch(es) / 15.24 cm |
| Depth | 22.5 inch(es) / 57.15 cm |
| Weight | 22.99 lb(s) / 10.43 kg |
| Volume | 1.8 cu. ft. / 0.05 cu. m. |
| UPC | |
| UPC# | 24052785814 |
-
Add functionality to your home without compromising on style. This budget-friendly queen sofa sleeper has a + More
-
$4,089.95
Save $1,710.00
$2,379.95
Cuddle Plush PC59106S4 4 pc Sectional with Chaise
(Sectionals - Stationary)This plush double-chaise sectional is the ultimate spot to unwind after a long day. Its ultra soft upholstery + More
-
Experience unparalleled comfort with this reclining sectional sofa. It’s a stylish and invitingly soft + More
-
This reclining loveseat invites you to a luxuriously soft lounging experience. The chic hue fits right in + More
-
Craving casual refinement? This oversized chair has you covered. The decidedly contemporary frame cradles + More
-
Sincere in its styling, this recliner marries classic function with modern design elements for truly + More
-
Flair and function are packed into one small package with this accent ottoman. Faux leather upholstery lends + More
-
With a sculptural silhouette and barrel-back design, this accent chair exudes runway-inspired style. Its + More
-
Whether for storage or display, this stylish small bookcase provides the perfect place to prop their + More
